Культура та спорт

Станом на 01.06.2016 року мережа закладів культури Вінницької області становить 2142 одиниці.

Забезпечено системну роботу з організації змістовного дозвілля та духовного розвитку населення. Протягом 1 півріччя поточного року творчими працівниками проведено близько 70 тис. культурно-масових заходів, в т. ч. 18 тис. для дітей і молоді, які відвідали понад 3 млн. жителів області, що на 500 тис. більше відповідного періоду 2015 року. В районах області проведено 98 конкурсів та фестивалів народного та сучасного мистецтва, учасниками яких стали більше тисячі творчих колективів.

З метою зростання позитивного іміджу Вінниччини, розширення міжрегіонального та міжнародного культурного співробітництва проведено 2 міжнародних, 7 всеукраїнських та 14 обласних фестивалів серед яких заходи, що вже стали візитівкою нашою області: фестиваль ім. П.І.Чайковського та Н.Ф. фон Мекк; народної  хореографії «Барвінкове кружало»; ІV свято народного мистецтва «Великодня писанка», фестиваль-конкурс автентичних колективів на приз  Гната Танцюри та інші.

У січні поточного року Вінницька область першою розпочала Загальноукраїнський проект культурної інтеграції «Український Донбас», де було підписано Меморандум про співпрацю між управлінням культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації та управлінням культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації. Також, в рамках цього проекту у квітні 2016 року відбулась поїздка в Донецьку область творчих колективів облмуздрамтеатру ім. М. Садовського, обласної філармонії, Тульчинського училища культури, представників бібліотечних, музейних і клубних закладів.

За I півріччя 2016 року колективами обласних театрів здійснено показ 429 вистав, які відвідали понад 74 тис. глядачів, з них майже 20 тис. дітей та молоді. Проведено понад 15 благодійних вистав, в т.ч. 10 – для учасників АТО та членів їх сімей.

За I півріччя 2016 року продемонстровано майже 1200 кіновідеосеансів, з яких 495 – дитячих, на них були присутні більше 37 тис. глядачів, в т. ч. дітей 16 тис. дітей і молоді.

Заклади культури і мистецтв обласного підпорядкування проведено активну роботу з обслуговування дітей у пришкільних та оздоровчих літніх таборах. В результаті чого протягом червня 2016 року здійснено: 31 виставу обласного театру ляльок, які відвідали майже 3 тис. юних глядачів; 24 інтерактивних шоу артистами обласної філармонії; 83 екскурсії обласними краєзнавчим і художнім музеями; 40 кіносеансів районними дирекціями та ОКП «Вінницякіно» для 3,5 тис. дітей та 52 екскурсії в обласних бібліотеках, які відвідали понад 3 тис. дітей.

У 2015 р. розпочато проект грантової програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», в рамках якого передбачено реставраційні роботи пам’ятки архітектури ХVІІІ ст. – палацу Грохольських-Можайських (Вороновицький музей історії авіації та космонавтики ім. О. Можайського). Проект фінансується Європейським Союзом на загальну суму понад 300 тис. євро.

 

Станом на 01.07.2016 року в області забезпечено роботу 58 спортивних шкіл, у тому числі 54 ДЮСШ та 4 СДЮСШОР.  Навчально-тренувальною роботою у спортивних школах області охоплено 20295 учнів  (13 - обласної комунальної власності, серед яких 8 спортивних шкіл, 1 школа вищої спортивної майстерності, 2 центри - «Інваспорт» та «Спорт для всіх», КП «Спорткомплекс «Здоров'я» та ЦОП з хокею на траві).

В області збережено та забезпечено розвиток мережі спортивних споруд. Всього на Вінниччині функціонує 4213 спортивних споруд, в тому числі: 37 стадіонів з трибунами на 1500 місць для глядачів, 532 майданчики з тренажерним обладнанням, 453 футбольних полів, 695 спортивних залів, 585 приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять, 163 стрілецьких тири, 41 майданчик з синтетичним покриттям та інші. Щорічно в області будується близько 20 нових спортивних об'єктів. Вже в цьому році в м. Вінниця збудовано 6 спортивних майданчиків.

Влаштовані та працюють в ДЮСШ області молоді, перспективні тренери з легкої атлетики, боксу, художньої гімнастики, радіоспорту, веслувального слалому та інших видів спорту.

На території Вінниччини проводились міжнародні рейтингові змагання з велоспорту «Grand Prix of Vinnytsia – Grand Prix of ISD», а також проведено 72 обласних фінальних спортивно-масових заходів, в яких взяли участь більше 12  тис. осіб.