Сприятливий бізнес клімат та надання спрощених і якісних адміністративних послуг

Запорукою створення сприятливого бізнес клімату на території області стало об’єднання зусиль усіх гілок влади на рівні області, районів та міст обласного значення. Саме взаєморозуміння та консолідація зусиль дозволяють у найкоротші терміни в правовому полі вирішувати усі проблемні питання, що виникають при веденні бізнесу.

З 2016 року в області запроваджено інституцію бізнес-омбудсмена та створено громадську організацію «Вінницький Бізнес Клуб» (до складу якої увійшли 35 потужних підприємств області), яка надає можливість підняти економічний потенціал області на новий рівень, захищає інтереси бізнесу, популяризує українську продукцію на міжнародній арені та активно налагоджує бізнес зв'язки з іноземними партнерами.

Співпрацю бізнесу і влади наглядно демонструють результати національного опитування МСП, яке в 2016-2017 році проводила Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» - «Щорічна оцінка ділового клімату» (АВСА 2017), де Вінницька область посіла 1 місце серед регіонів України в Рейтингах індексу ділового клімату та рівня довіри бізнесу до держави.

В області діють 35 Центрів надання адміністративних послуг (з яких 21 – районний, 4 – міськрайонні, 3 – міські, 6 – ОТГ, 1 – сільський) та 9 територіальних відділень в т. ч. 3 відділення Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» в м. Вінниці.

Центрами надання адміністративних послуг області в середньому надається майже 100 тис. запитуваних послуг в місяць.

В середньому в Центрах надання адміністративних послуг в районах надається 97 видів послуг від соціального призначення, реєстрації бізнесу, майна, земельних відносин до документів дозвільного характеру.

Вінниччина займає перше місце в Україні за кількістю наданих адміністративних послуг.

 

Вінницька область першою в Україні створила Агенцію регіонального розвитку, що має на меті формування інвестиційної привабливості та залучення коштів в соціально-економічний розвиток області.